Zespół Zakopower i Podhale

Grudzień 17th, 2012

Grupa Zakopower pochodzi z okolic podhalańskich, o czym muzycy w żadnym wypadku nie zapominają, tworząc muzykę właściwie osadzoną niezwykle w klimatach góralskich, chociaż z zaawansowanym brzmieniem syntezatora względnie gitary elektrycznej ewentualnie innych aktualnych instrumentów. Ich kawałki są w gruncie rzeczy niezwykle energetyczne, rockowe z elementami popu i naturalnie muzyki góralskiej, z asystowaniem skrzypiec, lecz i rockowej gitary lub orientacyjnie jazzowego saksofonu.

Założycielem tudzież szefem grupy jest Sebastian Karpiel- Bułecka, którego pochodzenie jest w Zakopanem. Wytwórcą ich płyt jest Mateusz Pospieszalski, który również komponuje utwory na krążki grupy.

Ich pierwsza płyta napawała się tak naprawdę niesłychanie olbrzymim zainteresowaniem, ostatnia – Boso nadzwyczaj przyzwoicie się sprzedawała i nader długo była na czele list sprzedaży. Płyta jest współczesna w brzmieniu, niezmiernie porywająco wypada zaimplementowane instrumentarium, skrzypce tradycyjnie tudzież rockowa gitara, podhalańskie basy, a też obligatoryjny tutaj chór góralek w pewnym z utworów na płycie.

Miniona płyta była przekazana już parę lat temu, powinno się zatem przyznać, że Zakopower dało lekko swoim fanom zaczekać na wydanie nowego krążka. Jest to jakiś z zespołów, który mimo, iż pewnie w autorską muzykę wplata klimaty terenowe, to jest niesłychanie lubianym zespołem.

Kategorie: Szkolenia i nauka | Tagi: , , , , , ,

Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować.