Tradycyjne wyścigi są, a handel nie

Grudzień 27th, 2012

Turyści odwiedzający Sienę, choć fragment z nich, niesłychanie starają się dotrzeć na Il Palio ? fenomenalne wyścigi konne z niesłychanie starą tradycją sięgającą średniowiecza, czasów jak kwitł w tamtym miejscu też eksport. Społeczność Sieny podtrzymują tą wybitną tradycję wyścigów.

Miasto magnetyzuje wędrowców nie jedynie z motywu wyścigu. Należałoby tam wstąpić przy okazji pobytu we Włoszech. Do Włoch niechybnie najakuratniej i najrychlej dolecimy samolotem.

Il Palio nawiązuje do własnych, trywialnie ludzkich, atawizmów – konkurencji i wygranej. To iż odbywa się w scenerii stylizowanej na średniowieczną oprócz tego dorzuca mu klimatu. Sama Siena a ściśle mówiąc jej starówka jest istotą średniowiecza a Il Palio wysoko je ożywia.

Wyścig jest raczej wybitnie krótki i odbywa się wokół głównego placu, na jakim rozkwitał wcześniej eksport. W tej okolicy powinno się wtrącić, że jak dawno temu handel (import oraz eksport) był tam czymś co przyczynia się do wzrostu miasta, tak w tym momencie handel (eksport oraz import) już nie jest tak spory jak dawniej. W okresie wyścigu wszystkie podstępy zdają się być dopuszczone, jednakże Włosi respektują konie i nie wystawiają ich właściwie na jakieś specyficzne przykrości. Sukces w Il Palio symbolizuje honor dla pełnej prowincji a jeźdźcy, którzy zwyciężają stają się na krótki czas lokalnymi gwiazdorami.

Kategorie: Wypoczynek i relaks | Tagi: , , , , , ,

Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować.