Dokąd dąży współcześnie internet?

Styczeń 12th, 2013

Internet jest niezmiernie dziwnym miejscem. Dostrzegliście, iż w dzisiejszych czasach odgrywa on nader znaczną rolę w zasadzie w życiu każdego człowieka? Internet już niesłychanie dawno temu przestał stanowić jedynie kopalnią informacji. Aktualnie nie jest miejscem gdzie trafiało się jedynie po to by przesłać email, sprawdzić np. jaka będzie aura, bądź by czegoś się dowiedzieć.

Współcześnie powstaje każdego dnia niezmiernie dużo stronic i witryny te choć idzie przypisać do pewnej branży (np. turystyka) nie tylko mają nas o czymś informować, ale służą do łączności między właścicielem stronicy, a osobą dla której w domyśle ta strona internetowa była skonstruowana. A to dopiero zalążek transformacji jakie nastąpiły w ostatnich okresach.

Chodzi w tym miejscu o zjawisko platform społecznościowych. To co się teraz dzieje, nie da się scharakteryzować w jakiś racjonalny sposób. Kto w dzisiejszych czasach nie ma konta na NK? Kto oparł się teraz i nie założył sobie konta na FB? Jak nie ma Cię tam, to nie ma Cię. Dokąd zmierza sieć i czy oby na pewno idzie w należytym kierunku? Zanim założycie konto na nowym serwisie społecznościowym zastanówcie się co wiecie o swoich sąsiadach. Wydaje mi się, że sporo mniej niż o znajomych z tych portali, jakich w życiu na oczy nie widzieliście, a może się mylę i jest inaczej?

Kategorie: Internet i technika | Tagi: , , , ,

Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować.