Jakże stworzyć dostrzegalnego bloga?

Luty 27th, 2013

Rzucający się w oczy blog to trudny orzech do zgryzienia. Niestety niezmiernie często chcąc utworzyć bardzo fascynującego bloga na poziomie zdołamy wpaść w jakieś kłopoty złączone ze sposobem jego rozrostu. O ile starty wciąż wyglądają tak samo ? czyli tworzenie frapującej informacji, aktualizacje, reklamę przez indeksy stronic, lub pozycjonowanie, względnie społeczności ? to środek drogi już jest inny.

Środek zaczyna się w momencie, kiedy udało nam się zdobyć pewną grupę czytelników, grupa się zżyła, ale się nie powiększa. Mimo dodawania kolejnych treści i sukcesywnych prób marketingowych oglądalność bloga nie rośnie, a przebicie się powyżej liderów wydaje się niewykonalne i żaden, perfekcyjny katalog witryn nie zdoła pomóc. Wtedy dopiero zaczynają się ostre prace i rozpoczyna się inwestycja dużych nakładów czasu. Podstawą jest łagodna odmiana profilu bloga. Nowe artykuły winny mieć różną formę, taką, która będzie odpowiadała szerszemu gronu. Z pewnością wciąż artykuły tematyczne na przykład z tematyki: pozycjonowanie winny zatrzymać swoją jakość i być wizytówką jakościową, niemniej jednak blog musi przejść metamorfozę. Jak to sprawi…

Starczy bardziej natężony nakład pieniężny na reklamę, a tryumf będzie murowany. Owszem niezmiernie bez trudu się o tym pisze, jednak praktyka potwierdza, iż jest to możliwe i należałoby się starać!

Kategorie: Pozostałe | Tagi: , , , , , ,

Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować.